512 540 118 stokam.biuro@wp.pl 83-113 Turze ul. Pocztowa 15

O nas

pracownia kamienia kamieniarstwo stokam (2)

Stokam Kamieniarstwo

Nasz zakład kamieniarski znajduje się w miejscowości Turze, koło Tczewa przy zjeździe z obwodnicy A1 w kierunku Kościerzyny.

Świadczymy wysokiej jakości usługi kamieniarskie. Wykonujemy nagrobki pojedyncze i podwójne oraz grobowce według własnych wzorów, a także w oparciu o indywidualne pomysły najbardziej wymagających klientów.

W ofercie znajdą Państwo również wyroby budowlane jak blaty kuchenne i łazienkowe, schody, parapety oraz kominki.

Oferujemy wyroby z granitu oraz marmuru z kraju jak i ze świata. Pracują z nami wykwalifikowani fachowcy, kamieniarze i rzeźbiarze oraz montażyści, którzy dbają o perfekcyjny efekt końcowy naszych wyrobów.

Krótka historia naszego założyciela

Twórca Roman Liebrecht twórca wielu marek kamieniarskich oraz wychowawca wielu przyszłych kamieniarzy. Ukończył Uniwersytet Gdański z tytułem magistra. Rozpoczął prace w zakładzie kamieniarsko-rzeżbiarskim w Gdańsku pod okiem Wielkiego Mistrza artysty rzeżbiarza Stefana Romana który odrestaurował m.in gdańską starówkę.

Potem rozpoczął własną praktykę kamieniarską ,gdzie został dostrzeżony przez sławnego Profesora Andrzeja Pniewskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku co zostało uwieńczone wieloletnią współpracą przy architekturze wnętrz domów ,mieszkań ,lokali.

Współpraca przerwana ciężką choroba ukochanej żony ,która zmarła po wielkiej walce z nieuleczalną chorobą.Wychowanie 4 dzieci spowodowało kilkuletnią przerwę w pracy i prowadzeniu zakładu,który przejął najstarszy syn.

Po latach wraca do kamienia ,dostaje ofertę budowy-rzeźby zmarłego Jana Pawła II ,która mu powierzono. Prace nad największym dziełem w pracy zawodowej trwały ponad rok ,a ukończone w listopadzie 2007 roku ,wtedy też nastąpiło odsłonięcie tego Wielkiego dzieła, a chyba jedynego takiego w Europie zbudowanego w całości z marmuru i granitu ,który został ustawiony w Tczewie.

WordPress Theme built by Shufflehound. STOKAM © Copyright 2019